asociace mlok

Přehled činnosti Asociace MLOK v roce 2017

V roce 2017 byly realizovány následující aktivity a projekty:

Stará síť na novou hudbu

(koprodukce s o.s. Bludný kámen)

Ve spolupráci s dalšími pořadateli jsme připravili projekt zaměřený na formalizování a vytvoření pevné organizační sítě mezi městy Opava – Ostrava – Pardubice – Praha – České Budějovice – Brno, která efektivně využije cest zahraničních umělců, kteří projíždějí naším územím, a zároveň poskytuje možnost působení na posluchače v širším měřítku, než jsou případná jednotlivá vystoupení. Příležitost dává pochopitelně i umělcům domácím a také mezinárodním projektům.

Jednotlivé koncerty uspořádané v Praze se uskutečnili v rámci festivalu HearMe!, který se konal 15.-16. září: Zsamm (A/Slo), Jerome Noetinger & Aude Romary (F), Zkraap (F), Poisonous Frequencies & Hans Falb (CZ/A), Frisk & Ken Ganfield (CZ/USA).

Kurátor projektu za Mlok: Petr Vrba.

Nejmilejší zvuky Prahy – Favourite sounds of Prague

Nejmilejší zvuky Prahy je pokračující projekt internetového portálu (http://www.sonicity.cz), který provozuje Asociace Mlok od roku 2008. Byl iniciován jako součást projektu ZIPP-Kulturstiftung des Bundes a v průběhu jeho existence jej doprovázela řada návazných aktivit (mj. Vysílání projektu Lucidní sny v síti EBU, výstava Zvukové prahy, a další). Stránky zaznamenávající zvukovou krajinu hlavního města Prahy, jsou formou komunitní platformy, která umožňuje zájemcům z řad veřejnosti umisťovat do archivu vlastní nahrávky a vytvářet tak zvukovou mapu pomíjejících zvukových atmosfér města. Od roku 2009 je podporován serverem občanského sdružení Multiplace a archivován Národní knihovou. Jde o otevřený projekt a archiv reflektuje široké spektrum osobních pohledů a poslechů.

Administrátorem projektu je Miloš Vojtěchovský. V roce 2012 přešel archiv na novou doménu 

http://www.sonicity.cz/

Ke konci roku 2017 obsahovala databáze 1027 záznamů.

Kurátor projektu za Mlok: Miloš Vojtěchovský

Pražský improvizační orchestr – sezóna 2017

Cílem projektu v roce 2017 bylo uskutečnění pěti veřejných vystoupení a to vždy s minimálně jedním významným zahraničním hostem.
Jednotlivé koncerty se uskutečnily: 9.2. Ponrepo, 22.4. Divadlo Ponec, 24.5. Klášter sv. Anežky České, 26.8. Ostravské dny a 8.10. 2017 Divadlo Ponec.

Seznam členů Pražského improvizačního orchestru v roce 2017: Michaela Antalová, Georgij Bagdasarov, George Cremaschi, Jiří Durman, Ken Ganfield, Michal Matějka, Lucie Páchová, Ivan Palacký, Patrik Pelikán, Vojtěch Procházka, Jaroslav Šťastný, Petr Vrba, Zdeněk Závodný, Michal Zbořil, Pavel Zlámal.

Zahraniční i domácí hosté v roce 2017: Liz Allbee (USA), Marcel Bárta (CZ), Barbora Čopáková, David Danel (CZ), Agnes Hvizdalek (A), Jan Jirucha (CZ), Václav Kalivoda (CZ), Mazen Kerbaj (LBN), Dieter Kern (A), Pasi Makela (FIN), Tomáš Mika (CZ), Elia Moretti (I), Burkhard Stangl (A), Michael Vorfeld (A).

Dva z pěti uvedených koncertů v Praze byly doprovázeny ještě řadou domácích a zahraničních tanečnic a tanečníků:, Lenka Bartůňková, Barbora Janáková, Radim Klásek, Martina Hajdyla Lacová, Bára Látalová, Jana Novorytová, Roman Zotov a další. K této pravidelné spolupráci došlo po úspěšném představení v Divadle Ponec, které má zájem v těchto pravidelných setkání PIO s taneční scénou ve svém divadle pokračovat.

Kurátor projektu za Mlok: Petr Vrba

Berlín-Praha-Vídeň 2017

Nová koncertní série, kterou organizuje Asociace Mlok na různých místech Prahy, příp. mimo Prahu. V roce 2017 v této sérii deseti koncertních večerů a dvou workshopů vystoupilo množství zahraničních i domácích tvůrců:

Krekso feat. Agnes Hvizdalek, junk & the beast, mooncup accident, Eric Normand & Philippe Lauzier, Dj Yukimura, mostrom, Martin Klapper & Ken Ganfield, Klaus Filip & noid, Jan Kulka, Kurt Liedwart, Jano Doe, phaerentz, Pátí na světě, White Wigwam & Salix Nigra, Markéta Lisá, Clara de Asís, Pasi Makela ad.

Kurátor projektu za Mlok: Petr Vrba

Projekt Plus

Galerie Projektplus na nádraží Holešovice byla založena v roce 2010. Využívá vitríny s otočnými válci pro vlakové jízdní řády v úzkém koridoru hlavní haly k výstavám současného vizuálního a konceptuálního umění. K přibližně šesti výstavám ročně časem přibyly doprovodné akce – koncerty a performance. V roce 2013 začíná spolupráce s Asociací Mlok, která se podílí na organizaci. Od roku 2015 rozšiřuje výstavní prostor o atrium nádražní haly.

Projektplus získal  v roce 2017 podporu městské části Prahy 7.

http://projektplus.name/

Kurátorky za Mlok: Helena Čtyroká a Veronika Resslová

Doklady ke stažení 2017

PDF icon Mlok Konfrontationen 2017